İbrahim Çelebi Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? İbrahim Çelebi’nin Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, son günlerde en çok konuşulan isimlerinden biri. Cumhur İttifakı ile görüşecekleri yönünde açıklama yapan Çelebi, uzun bir süreden sonra tekrardan gündeme geldi. 12 yıldır partinin genel başkan görevinde bulunan siyasetçinin hayatı ve siyasi kariyeri merak ediliyor. Peki İbrahim Çelebi kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte İbrahim Çelebi’nin hayatı ve siyasi kariyeri

İbrahim Çelebi Kimdir?

İbrahim Çelebi, 2 Ocak 1966 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesine girerek İş İdaresi bölümünden mezun oldu.

Gençliğinde ülkü ocaklarında aktif olarak bulunan Çelebi, ilk olarak ANAP Gençlik Kolları’na girdi.

Partinin pek çok kademesinde görev alan siyasetçi, Gençlik Kolları Başkanı oldu. Daha sonra sırasıyla il başkanlığı, genel başkan danışmanlığı ve Salin Uzun’un genel başkan olduğu dönemde genel başkan yardımcılığı da yaptı.

Anavatan Partisi, 2009 yılında kapatılınca İbrahim Çelebi ve birkaç arkadaşı bir araya gelerek partiyi tekrar açtı.

7 Eylül 2011 yılında yeniden kurulan Anavatan Partisi’nin ilk genel başkanı ise İbrahim Çelebi oldu. Aynı zamanda gıda, hizmet ve turizm ticaretinin tanınan isimlerden olan siyasetçi, pek çok dernek ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu.

TESK Yönetim Kurulu Üyeliği bulunan Çelebi; Kırıkkale Spor As Başkanlığı, Keskin Spor İkinci Başkanlığı, KESOB Başkan Vekilliği, Bakkallar Odası Başkanlığı gibi görevlerde yer aldı.

2015 senesinde Sudan Uluslararası Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Çiğdem Çelebi ile evli olan siyasetçinin Seyhan, Metehan, Çağatayhan adında üç çocuğu vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*