Mehmet Aypek Kimdir, Nerelidir? Eski Ankara Ticaret Odası Başkanvekili Mehmet Aypek’in Hayatı

Mehmet Aypek, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Vatandaşlar ise Mehmet Aypek’in kim olduğunu araştırmaya başladı. Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek’in nereli olduğu, kaç yaşında olduğu araştırılıyor. Peki Mehmet Aypek kimdir, nerelidir? 

İşte detaylar…

Mehmet Aypek Kimdir?

Mehmet Aypek, Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) eski başkan vekillerinden birisidir. İş insanı olan Aypek’in bir inşaat firması vardır. 

Mehmet Aypek aynı zamanda bir dönem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegesi olarak da görev almıştır. Aypek, Ankara’nın önde gelen isimlerinden birisi olarak biliniyordu.

Mehmet Aypek’in Hayatı

Mehmet Aypek, uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmiştir. 73 yaşında olan Aypek, daha önce de sağlık sorunları sebebiyle hastanede tedavi altına alınmıştır. 

Mehmet Aypek’in cenazesi Perşembe günü öğle namazına müteakiben Ağörençarsak köyünden kaldırılacaktır.

Mehmet Aypek’in oğlu Faruk Aypek’in ise 2019 yerel seçimlerde Gölbaşı’ndan aday adayı olduğu biliniyor. Faruk Aypek’in aynı zamanda bir dönem akaryakıt işletmeciliği yaptığı daha sonra ise bu faaliyetlerine son verdiği biliniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*