Ümit Özdağ: “CHP’den hala bizi destekleyin diye bir talep yok.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Halk TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın programında seçim sonrası açıklamalarda bulunuyor.

“Türkiye’nin kaderi elinizde. İç dünyasında geçenleri merak ediyorum…

Aylar önce sizinle yapmış olduğumuz programda Mansur Yavaş ismini gündeme taşımıştım. Bu seçimin sonucunun ne kadar haklı olduğumu gösterdiğini düşünüyordum. Millet İttifakı Mansur Yavaş’ı çıkarsaydı ikinci turu konuşmuyor olurdu. Meclis’te de çoğunluk olacaktı.

Bu açıklamayı ben bir siyaset bilimci olarak yaptık. Türkiye’nin Erdoğan’ı açması gerek, kendisini, Türkiye’yi taşıyamıyor. Hangi gerekçeyle olduğu önemli değil, Yavaş AK Parti’nin geniş seçmeninden oy alıyor. HDP seçmeninden de oy alıyor. Hayır dediler.
Sayın Akşener Kılıçdaroğlu’nun seçilemeyecek aday olduğunu toplumun zihnine kazıdı, sonunda sen seçilemeyecek adaysın diyerek masadan kalktı. Toplumsal hafızayı aleyhine oluşturdu Kılıçdaroğlu’nun. Sonra masaya döndü. Bir ara model. aslında buraya gelindiğinde bütün çalışmalara, yönlendirilmiş anketlere rağmen, biz ATA İttifakı olarak Sinan Bey’i aday çıkarmasaydık, Erdoğan birinci turda kazanmıştı.

Bir maçta sayın Mansur Yavaş önündeki koltukta oturuyor, ben arkada oturuyorum. İnsan dönüp bir merhaba Ümit Bey demez mi? Dönüp bir merhaba bile demediler. Böyle bir düşmanlık yaşadık. Kemal Bey’i iki defa devlet güvenliği ile ilgili meselelerde aradım. Geri dönmediler.

Ben dedim ki bu önemli değil bunlar kişisel mesele, üzerinde durmaya gerek yok. Kemal Bey dedim şu yanınızdaki hiçbir etkisi olmayan saray artıklarını, FETÖ’cüleri uzaklaştırın dedim. Sığınmacıları bir sene içinde yollayacağınızı söyleyin dedim. Biz sizi destekleriz. Buna da geri dönüp cevap vermediler.

Sonra Kemal Bey bütün partileri ziyaret etti. Kemal Bey’in ziyaret etmediği tek parti Zafer Partisi. Şimdi bir özür borçları var. Zafer Partisi’nin kapısının önünden geçmemiştir. Bayram ziyareti için yapmış olduğumuz başvuruyu kabul bile etmediler.

ERDOĞAN’LA YAKIN MISINIZ?

Erdoğan’la yakın değiliz. Mesele birisiyle yakın olup olmamak değil. Erdoğan’la zaten 21 seneden beri kavga ediyorum. Erdoğan’a ben neden sitem edeyim. Ben Erdoğan’ı aramadım ki. Ben Erdoğan’a seni desteklerim demedim ki. Ben Erdoğan kazansın demedim ki.
Ben CHP kazansın dedim. Ona hayır dediniz, 24 Anayasası’na sadık olduğunu, sığınmacıları geri yollayacağınızı açıklayın. Bu teklifi ben Kemal Bey’e yaptım.

Ben Kemal Bey’den ziyaret beklerdim, Erdoğan’dan beklemezdim. Bu zemini bir koyalım. Hâlâ bize yönelik CHP’den bir talep de yok. Bizi destekleyin. Böyle bir talepleri de yok.

Odatv.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*