Bu 4 Altcoin Ortaklık Dahil Önemli Gelişmelere İmza Attı!

Lider altcoin Ethereum ekibi, Holesky üzerinde Dencun yükseltmesini uygulamaya aldı. Alchemy Pay, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ödeme hizmetlerini genişletti. Abu Dabi Global Market, Solana Foundaiton ile bir ortaklık kurdu. Pendle, Ethereum staking protokolü ether.fi ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. İşte detaylar…

Lider altcoin, Holesky test-net’te Dencun yükseltmesini gerçekleştirdi

Ethereum çekirdek geliştiricileri Holesky üzerinde Dencun yükseltmesini uygulamaya aldı. Böylece, önümüzdeki ay beklenen main-net dağıtımından önce son Ethereum test-net yükseltmesini gerçekleştirdiler. Dencun yükseltmesi, Ethereum yürütme istemcisi Nethermind tarafından onaylandığı üzere, Holesky test-net’te sabah çatallandı. Ardından ekip, kısa bir süre sonra yükseltmeyi tamamladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yükseltmenin uygulanmasına yönelik aşamalı yaklaşımda Dencun daha önce 17 Ocak’ta Goerli test-net’te ve 30 Ocak’ta Sepolia test-net’te konuşlandırılmıştı. Bu arada, Dencun’un main-net dağıtımı tarihin yarın Ethereum Tüm Çekirdek Geliştiricileri toplantısı sırasında belirlenmesi bekleniyor. Muhtemelen Mart başı ila ortası arasında bir tarih olacak.

Alchemy Pay, PayBy ve BOTIM Pay desteğini entegre ediyor

Kripto para ödeme çözümlerinde küresel bir lider olan Alchemy Pay, önemli bir hamle daha yaptı. Altcoin projesi, On-Ramp hizmetiyle Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) ödeme hizmetlerini genişletti. Alchemy Pay, PayBy ve BOTIM Pay desteğini entegre ettiğini duyurdu. Artık kullanıcıların bu popüler ödeme yöntemleri aracılığıyla BAE’nin yerel para birimi AED’yi kullanarak sorunsuz bir şekilde işlem yapmalarına ve kolayca kripto para satın almalarına olanak tanıyor. Bu bağlamda Alchemy Pay, resmi X hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

AlchemyPay, PayBy ve BOTIMPay’i destekleyerek Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ödeme tekliflerini genişletti. Bu, kullanıcıların BAE’nin fiat para birimi AED’yi kullanarak verimli bir şekilde işlem yapmalarını ve zahmetsizce kripto almalarını sağlar.

Altcoin projesi için bu işbirliği önemli bir kilometre taşı

Alchemy Pay’in On-Ramp hizmeti kapsamında PayBy ve BOTIM Pay, 10 ila 10.000 AED arasında değişen işlem limitleri sunuyor. Değeri 500 dolardan (yaklaşık 1.800 AED) az olan siparişler için KYC doğrulamasına gerek yok. Bu son güncelleme, Alchemy Pay’in kullanıcı memnuniyetini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, hizmetlerinin kullanılabilirliğini artırmayı hedefliyor.

BAE’nin önde gelen finans kuruluşu First Abu Dhabi Bank (FAB) ile işbirliği içinde olan PayBy, bölgede lider bir mobil ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak ortaya çıktı. PayBy, çok çeşitli çok kanallı ödeme çözümleri sağlıyor. Bu yüzden, tanınmış markalar için tercih edilen bir seçenek haline geldi. BOTIM ise BAE’nin önde gelen ve tekil ultra platformu. Çeşitli finansal hizmetlerin yanı sıra BOTIM Pay cüzdanı aracılığıyla kullanıcıları için basit yerel ve uluslararası para transferlerini kolaylaştırıyor.

Solana, ADGM ile işbirliğine gidiyor

Bir başka yerde ise lider altcoin rakibi Solana önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği, Solana’nın dün yaşadığı ağ kesintisinin ardından geldi. Abu Dabi Global Market (ADGM), Solana Foundaiton ile bir ortaklık kurdu. Bu işbirliği Solana Vakfı ile ADGM arasında DLT çözümlerini geliştirmeye ve Blockchain inovasyonunu ilerletmeyi amaçlıyor. ADGM Kayıt Otoritesi CEO’su Hamad Al Mazrouei, konu hakkında şunları söyledi:

Solana Foundaiton ile olan stratejik ittifakımız, ADGM’nin Blockchain sektöründeki liderliğini pekiştirmede önemli bir kilometre taşı. Teknolojinin geleceğine öncülük etmek, sağlam ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak ve Blockchain alanındaki bilgi düzeyini daha da artırmak için Solana ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz.

Pendle, ether.fi ile ortaklık kurdu

DeFi getiri piyasası Pendle, Ethereum staking protokolü ether.fi ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu sayede Arbitrum’da ilk LRT varlığı eETH’yi başlatacak. Bu arada, ilk iki hafta boyunca 3x EtherFi sadakat puanı verecek. LP’ler için, ekstra ARB ödüllerine ek olarak, EigenLayer puanları, ezPoints, ETH stake ödülleri, işlem ücretleri, PENDLE teşvikleri ve PT-ezETH için sabit APY alacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir