Dursun Özbek: Böyle rezalet görmedim

Süper Lig’in ikinci haftasında Galatasaray ve Trabzonspor karşılaştı.

Galatasaray rahat bir futbolla Trabzonspor’u mağlup etmeyi başardı.

Sarı-kırmızılılar, sahasında oynadığı maçta, Arjantinli yıldızı Mauro Icardi’nin attığı gollerle kazanmayı bildi.

Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek konuştu.

Maçın hakemlerini eleştiren Özbek şunları söyledi:

“Biraz geç kaldım ama hakem kararlarını defalarca izledim. 73 yaşındayım, 50 senedir maçlara gidiyorum. Böyle bir hakem faciasının yaşandığını hiç görmedim. Hatırımda hiç böyle bir şey yok. Türk futbolunun geleceği için şu maçı dikkatle izleyin. Hareketleri, sarı kartları, verilen, verilmeyen penaltıyı, dile getirin. Başka bir türlü bununla başa çıkmak mümkün değil.

NE HAKEM NE AVAR”

Özbek’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Trezeguet, Sacha’ya dirsek atıyor. Ne hakem ne VAR ne AVAR farkında. Denswil, Mertens’e tekme atıyor. Çorabı yırtıldı, kendi kendine mı yırtıldı? Çok net gözüküyor. Atak yapıyoruz, lehimize faul veriyor. Bu kadar senelik hakemsin avantaj oynatmak diye bir şey var.”

“21 senelik hakemsin, 21 tane faul yapmışız. 7 tane karşı tarafa çalmış. Muslera kendi sahasının içinde hakeme geliyor, sarı kart. Adam ceza sahasını terk etmemiş. Belli ki birileri daha sezon başında işi sıkı tutuyor. Buraya dünya kadar yıldız futbolcu getiriyoruz, 50 bin kişi geliyor buraya her maçta, güzel futbol göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Futbolun akıcılığı ve güzelliği içinde böyle bir hakem çıkıyor ve… İnce ince Galatasaray’ı doğramak için elinden geleni yaptı. Bir görev, bundan daha güzel yapılamaz! Ayıp!”

“İŞİ SIKI TUTUYORLAR”

“Birileri işi sıkı tutuyor. Daha ikinci maçı oynuyoruz. Her şeye rağmen, ne yaparlarsa yapsınlar Galatasaray’ın hedefi belli. Kimse bu hedeften çeviremez. Buradaki oyunu siz de izledik. Hakemleri yeneceksiniz diye bir laf var. Oraya geldik. TFF’ye sesleniyorum, MHK’ye sesleniyorum, açın maçı defalarca izleyin. Bu işin, bu sistemle, bu şekilde memnunsanız yorumunuzu da yapın. Siz de bir cevap verin.”

“Şu manada üzgünüm, zorlu bir maç, Trabzonspor kardeş kulüplerimizinden birisi. Ertuğrul Başkan buradaydı, görüştük, konuştuk. Sizlerden tekrar rica ediyorum, anlattığım pozisyonlara bakın ve bir yorum yapın. Artık bu tip şeylerden, bu hareketlerden konuşmak istemiyorum. Ayıp daha ikinci haftadayız. İlk defa 50 seneden beri, iki takım sahada hazır, 5 dakika hakem bekledi. Ne oldu o arada, niye o kadar geç kaldınız? İki takım sahaya çıkmış, hakemi bekliyor, böyle bir sahne gördünüz mü hiç?”

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

“Çok iyi bir takımımız var. Hem Avrupa’da hem de ligde mücadele ediyoruz. Kötü anılarla iyi sonuçlar gelmesini konuşmakta fayda yok. Şu maçta, galip bitirdik fakat öyle anlar…. Anlattım işte size. Siz de izleyin bakın. Bunun da takipçisi olacağız. Sacha’nın çenesine dirsek attı. Bakalım bundan sonra penaltı çalacaklar mı? Mertens’e tekme atılıyor, birisine ceza sahası içinde tekme atılınca penaltı veriliyor mu, verilmiyor mu? Bunun da takipçisi olacağız. Federasyonu bunları izlemeye davet ediyorum. Atilla Karaoğlan nezdinde federasyon bakalım ne yapacak?”

“HEPİMİZİN DİKKATLİ OLMASI GEREK”

“Ahmet Nur Çebi ve Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nda yönetim kuruluyuz. Belli toplantılarda zaten görüşüyoruz. Benim yaptığım açıklamanın neden yapıldığını biliyorsunuz zannediyorum. Bir şey yaparken, bir şey konuşurken biraz dikkatli olmamızda fayda var. Biz Türk futbolunu temsil ediyoruz. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Federasyon da en az bizim kadar dikkatli olması gerekiyor.”

YABANCI HAKEM

“Yabancı hakem bugün söz konusu değil. İkinci maç daha. Konuşmamın sebebi, tekrarlamayın kardeşim. Ey TFF, MHK söylediklerim doğruysa izleyin. Sizin de kendi içinizde bir disiplin yönetmeliğiniz vardır. Bizim söylediklerimiz haksızca, çıkın söyleyin. Eğer bizim söylediklerimiz haksızda siz de çıkın başkan haksız konuştun deyin. Ben sadece kulübümün haklarını savunmak ve sahadaki yanlışları işaret etmek için konuştum. Federasyon alıngan gösterip ceza vermeye kalkarsa bu kendi tercihi”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir