Guidetti, Milli Takım’a Çağırmadığı Gizem Örge Hakkında Konuştu

İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başında çok mutlu bir dönem geçirdiğini dile getirdi.

Guidetti, 2017-2022 yıllarında görev yaptığı A Milli Takım’dan ayrılık süreciyle ilgili, “Bu, benim kararım değildi. Hatta Melissa Vargas aramıza katılacağı için heyecanlanıyordum. A Milli Takım’da çok güzel 6 yıl geçirdim. Her anımdan çok mutlu oldum. Milli takımı, dünya sıralamasında gerilerden ilk 3’e çıkardık. Oynadığımız hemen hemen her turnuvada madalya kazandık” ifadelerini kullandı.

Görevinden kendi isteğiyle ayrılmadığına vurgu yapan 51 yaşındaki çalıştırıcı, “Ayrıldığım için üzgünüm diyemem. Çünkü ben başıma gelen olaylar konusunda üzülen bir insan değilim. Kabul edip, devam ederim. Bazen sinirli biri olabiliyorum ancak üzgün olmuyorum. Milli takım ile kötü ayrılmadık. Türkiye’deki görevimden ayrıldıktan hemen sonra da Sırbistan’dan teklif aldım. Bir harika takımdan diğerine geçtiğim için de kendimi şanslı hissettim.” diye konuştu.

VARGAS’I HANGİ TAKIMA KOYARSANIZ KOYUN BAŞARILI OLUR

Guidetti, “Sizin döneminizde Vargas olsaydı, milli takımdaki göreviniz hala devam ediyor muydu?” şeklindeki soruya, “Bunu kimse bilemez ama Vargas’ı nereye koyarsanız koyun başarılı olacağını biliyordum.” şeklinde konuştu.

GİZEM ÖRGE İLE İLGİLİ KONUŞTU

İtalyan çalıştırıcı, başantrenörlük yaptığı dönemde A Milli Takım’a çağırmadığı Gizem Örge hakkındaki soruyu da yanıtladı.

Milli liberonun 2023 FIVB Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda sergilediği başarılı performansının hatırlatılması üzerine İtalyan çalıştırıcı, “Gizem Örge ile oldukça güzel hatıralarım var. Kübra (Akman) ile birlikte Bursa’dan VakıfBank’a ilk geldiğinde çok küçük bir çocuktu. Kendisini çok geliştirdi ve VakıfBank’a çok şey kattı. Onunla çok önemli kupalar kazandık. Gizem’i hala çok seviyorum. Çok iyi bir libero. Ancak Türkiye’de onun kadar iyi başka liberolar da var. Simge Aköz ve Ayça Aykaç gibi. Simge, milli takım için inanılmaz işler yapıyor. Ayça da VakıfBank’ta tüm şampiyonlukları yaşadı.” şeklinde görüş belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir