Özgür Özel’den İzmir’de “aday” açıklaması: Değerlendirmeler devam ediyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimler öncesi İzmir’de belediye başkanı adaylarının belirlenmesi için değerlendirmelerin sürdüğünü belirtti ve “Aynı ölçekteki büyükşehirlerle birlikte İzmir’in büyükşehri de ilçelerdeki belediye başkanlıkları da açıklanacak” dedi.

İzmir programı kapsamında partisinin il başkanlığını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel konuşmasında, İzmir’de belediye başkanı adaylarının belirlenmesiyle ilgili sürecin kendi mecrasında ilerlediğini söyledi.

Özel’in açıklamaları şöyle:

“Bugün Kubilay’ın şehit edilişinin 93. yıldönümünde, anma törenlerine katılmak için Menemen’deydik. Bugün, Genel Başkan seçildikten sonra İzmir’deki ilk resmi programımızdı. Onun için; İzmir İl binamıza gelmeyi, İl Başkanımızı, il yöneticilerimizi ziyaret etmeyi uygun gördük. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız da gün boyunca programımıza eşlik ettiler. Burası benim CHP Genel Başkanı olarak makam odam. CHP Genel Başkanlarının 83 tane makam odası var; Recep Tayyip Erdoğan’dan bile çok. Onun çok çeşitli yerlerdeki makam odalarından hep bahsedilir… Bizim makam odalarımız 81 ilde var, bir tane Meclis’te var, bir tane Genel Merkez’de var. İl Başkanlarımız, CHP Genel Başkanlarına illerinde vekalet ediyorlar. Ve bizim oturduğumuz, Atatürk’ten emanet koltuğu burada temsil ediyorlar. O yüzden bir ilde programımız varsa, o ilde, o ilçede mutlaka CHP il, ilçe binamıza uğruyoruz. Burası bizim baba evimiz. Kendi memleketimiz ana kucağımız, ama CHP il ve ilçe başkanlıkları bizim baba evimiz.

“Herkes adaylıkları merak ediyor”

Bir yerel seçim yaklaşıyor. Tabii herkes adaylıkları merak ediyor. O iş kendi mecrası içinde ilerliyor. İzmir’e özel, merak edilecek ilave bir şey, ilave bir olumsuzluk falan yok. Ölçme değerlendirmeler devam ediyor. Ve aynı ölçekteki büyükşehirlerle birlikte İzmir’in büyükşehri de, ilçe belediye başkanlıkları da açıklanacak. O konuda ilave herhangi bir mevzu yok.

“İzmir sonuçları CHP için çok önemlidir”

Ama bir gerçek var. İzmir CHP’nin amiral gemisidir, sançar gemisidir. O yüzden İzmir’deki seçim sonuçları CHP için her yerdekinden çok önemlidir. Bu süreçte, AKP’nin İzmir üzerinde fevkalade manipülatif, sürekli gerçekleri çarpıtan, karalamalarla kampanyalar düzenlemeye çalışmasını şöyle yorumlamak gerekiyor. Kendi güçleri ile bir şey yapamayacaklarını anladıkları için en iyi bildikleri işi yapmaya ve saldırarak ve çirkinleşerek siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ama İzmir’de karşılarındaki muhataplar; il başkanımız, ilçe başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz; İzmir’e yakışır siyasi figürler. İzmir’e yakışır bir siyasi dille, olgunluk ve centilmenlikle bu kampanyayı yürütmeye devam edecekler.”

Daha sonra CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya’nın vefat eden annesi Halise Kaya’nın Buca Cemevi’ndeki cenaze törenine katılan Özel, aileye başsağlığı diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir